3. ročník
12. 9. 2008 - 14. 9. 2008
podrobnější informace


Tak jako v loňském roce pro vás připravujeme dvě varianty hry. Jednu pro milovníky chůze po vlastních nohách a druhou pro příznivce jízdních kol. Pěší trasa bude čítat přibližně 33 kilometrů. Pro cyklisty připravujeme pouze obtížnější variantu na zhruba 111 kilometrů. Ta lehká se v minulém roce neshledala s velkým zájmem. Pokud byste přesto měli chuť jen na malý výlet, napište mail a uvidíme, co se bude dát udělat.

Pevně doufáme, že změna termínu nebude mít vliv na vaši účast. Je to jedinečná změna pro tento rok, kdy 90% členů realizačního týmu hry skládá v červnu státní závěrečnou zkoušku a nemá dostatek volného času na přípravu kvalitní hry.

Ani letos vás nepřipravíme o nádherné výhledy do dalekého kraje, prohlídky jedinečných architektonických skvostů naší vlasti, výlety po zelených loukách, blátivých polích a neprostupných lesích. Doba bude příznivá pro sběr rozličných hub a dalších lesních plodin. Proto do povinné výbavy nezapomeňte připsat košíky a nožíky. To vše v okolí jedné známé řeky, jejíž název je odvozen od ptáka.

Opět vám na hru dáme tolik času, že vás pokoří pouze vlastní únava. Nebo soupeři. Pokud přesto nebudete natolik úspěšní, trasa bude v blízkosti tras veřejné dopravy. Vstřícný bude obvyklý systém nápověd a řešení s trestnými časy, které loni pořádně zamíchaly pořadím. Hodnocení výsledků hry bude zvlášť pro každou trasu.

Cyklistická trasa bude mít pouze jeden okruh o délce zhruba 111 km. Pokud jsou zájemci o kratší trasu, nechť nás kontaktují. Na hru vám postačí trekingové kolo. Však se podívejte, na jakých strojích jeli účastníci minulého ročníku. Letošní trasa bude srovnatelná.

Trasa pro účastníky pohybující se po vlastních končetinách bude pouze jedna.
Její délka bude přibližně 33 km, na jejichž absolvování máte noc, následující den a noc. Ani pěší šifraři nebudou ochuzeni o kouzla a děsy celé hry! Na hru vám postačí trekingová obuv.

Start bude letmý v rozmezí několika hodin v pátek večer. Startovní místo bude v místě s dobrým vlakovým spojením a dostupností automobilem. Budeme kontrolovat povinnou výbavu kol! Účastníkovi s bicyklem bez řádného osvětlení nebude umožněn start. Ochranné přilby doporučujeme stejně jako servisní vybavení! Nejsme schopni jezdit za každou vypuštěnou duší. Ze startu bude zajištěn převoz vašich pro hru nepotřebných věcí (jídlo, náhradní oblečení, spacáky, menší hudební nástroje apod.) do cíle.

Registrovat se mohou týmy o 2 až 5 členech. Můžete svůj obvyklý tým rozdělit podle fyzické zdatnosti a přihlásit se jako týmy 2 na různé trasy. Cena startovného bude kolem 200 Kč za tým. Hra není pořádána za účelem zisku a snažíme se o nejnižší možné náklady. Tedy i vyšší startovné se odrazí v kvalitě hry a zážitcích.

Jako v loňském roce se budeme snažit zajistit cíl, kde se budete moci všichni prospat, umýt, bavit se a probrat putování až do nedělního poledne. Protože na hru máte dostatek času, budeme na vás v cíli opět čekat až do nedělních 11:00. Věříme ale, že dorazíte ještě v sobotu večer a posedíte se všemi u ohně, párku a piva.

Všem, v první řadě nováčkům, doporučujeme pročíst si zážitky týmů a organizátorů a šifry a jejich řešení z minulých let. Opakování je matka moudrosti. Tak si připomeňte, do čeho to vlastně jdete! :-)

Na viděnou v září v záři ranního slunce. V. N. v. r.